Tarih: Ekim 17, 2023

AHLATCI, AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İÇİN SPOR EVİ YAPILACAKTIR

AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatçı amatör spor kulüplerine 3 milyonluk malzeme yardımı yapılacağını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yaştan bireylerin spor yapmaya özendirilmesi, bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen "Amatör Spor Kulüpleri Haftası" nedeniyle Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Ahlatcı, Çorum'da amatör spor kulüplerinin kullanacağı spor evinin yapılacağının müjdesini verdi.

Her zaman amatör spor kulüplerinin yanında olduğunu kaydeden Milletvekili Ahlatcı, Gençlik ve Spor Bakanı ile yaptığı görüşmede Mimar Sinan semt sahasının güçlendirilmesi ve yenilenmesi için söz aldığını açıkladı.

Görüşmede TOKİ semt sahasının güçlendirilmesi ve yenilenmesinin de gündeme geldiğini ifade eden Milletvekili Ahlatcı, " Çorum'da ki gençlik merkezinin Tenis kortlarımızın yapılması noktasında sayın bakanımızla verimli bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

Amatör spor kulüplerine müjde veren Milletvekili Ahlatcı, amatör spor kulüpleri için yapımı düşünülen içerisinde kafeterya, toplantı salonu bulunan amatör spor evinin yapımı için gerekli tüm girişimlerin yapıldığını ve gelişmelerin yakından takipçisi olacağının sözünü verdi.

Bakanla ile yapılan görüşmede amatör spor kulüpleri için 3 milyonluk malzeme yardımı yapılacağının müjdesini de veren Milletvekili Ahlatcı, belediye başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın'dan amatör spor kulüplerine yapacağı 2 milyonluk yatırımı 3 milyona çıkaracağının sözünü aldı.

Etiketler
son dakika
Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.