Tarih: Ocak 18, 2023

ESNAF ÇOCUĞU MİLLETVEKİLİMİZ HER ZAMAN YANIMIZDA

S.S. Çorum Hitit Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 5. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Tek liste halinde yapılan seçimde mevcut başkan Erdoğan Çerikçi güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Toplantının Divan Başkanlığını Hasan Yılmaztürk, katip üyelikleri ise Vahap Akyol, Selim Süleyman Metineren, Ümmü Gülsüm Helvacı yaptı.

S.S. Çorum Hitit Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Çerikci genel kurulda bir konuşma yaptı.

“ESNAF ÇOCUĞU MİLLETVEKİLİMİZ AHMET SAMİ CEYLAN HER ZAMAN YANIMIZDA”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan S.S. Çorum Hitit Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Çerikçi, AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a teşekkür etti. Çerikçi, “Esnaf çocuğu AK Parti MKYK Üyesi ve Mileltvekilimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan her zaman yanımızda. Desteklerini her zaman hissediyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi .

“ELBETTE EKSİKLİKLERİMİZ OLMUŞTUR AMA BUNLAR DA İYİ NİYETLİ EKSİKLİKLERDİR”

Eksiklerinin elbette olduğunu belirten Çerikçi, “ “Eksiklerimiz olmuş mudur, elbette olmuştur ama bu eksiklikler iyi niyetli bir eksikliktir. Biz insanız eksiklikten münezzeh sadece Cenab-ı Allah’tır” dedi.

“ÇOK HIZLI BÜYÜYEN BİR KOOPARETİF OLDUK”

Çorum’da ikinci bir esnaf kefalet kooperatifi kurduklarını belirten Erdoğan Çerikci, “Kurulduğumuz günden sonra çok hızlı büyüyen kooperatif olduk. Genç olmamız, heyecanlı olmamız hızlı büyümemizdeki en önemli faktörlerden birisidir. Biz her gün ilk günkü heyecanla işimizin başına geliyoruz. Sizlere daha iyi hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Kooperatiflerinin büyümesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Çerikci, “Dünyanın ekonomik krizlerle boğuştuğu şu günlerde esnaf ve sanatkara yüzde 7ş5 faizle 500 bin ve 1,5 milyon aralığında kredi kullanmamızı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hazine ve Ticaret Bakanlarımıza, TESKOMB Genel Başkanı sayın Abdulkadir Akgül’e, Başta AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan olmak üzere tüm milletvekillerimize, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kurulda gelir-gider, faaliyet ve denetim raporları okunarak ibra edildi. Ardından seçime geçildi. Yapılan seçimde Erdoğan Çerikçi, tek başına girdiği seçimde güven tazeleyerek yeniden S.S. Çorum Hitit Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanı seçildi.

S.S. Çorum Hitit Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetiminde de şu isimler yer aldı:

Erdoğan Çerikci, Mehmet Murat İlter, Elvan Şen, Ersan Özdemir, Halil Yılmaz.

Denetim Kurulu:

Kadir Baycu, Ekrem Toydemir

9. Bölge Birliği Temsilcileri:

Erdoğan Çerikci, Mehmet Murat İlter, Elvan Şen.

Etiketler
son dakika
Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.