Tarih: Ağustos 03, 2022

KALKİLYA İLE KARDEŞ ŞEHİR OLDUK

Çorum’un bir kardeş şehri daha oldu. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Filistin’in Kalkilya şehri ile kardeşlik protokolünü imzaladı. Aşgın, imza töreninde yaptığı konuşmada Filistin’in önemli şehirleri arasında yer alan Kalkilya ile işbirliğini önemsediklerini vurguladı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Ertuğrul Eren, Bülent Özdoğan, Ubeydullah Ahıskalı, MHP Belediye Meclisi Grup Başkanı Selim Güloğlu ve Belediye Strateji Geliştirme Müdürü Talat Tekin’den oluşan heyet, Kalkilya’ya giderek kardeşlik belgesini imza törenine katıldı. Heyette ayrıca Türkiye Büyükelçiliği Konsolosu Emre Yılmaz da yer aldı. Kalkilya ekibinin büyük bir coşkuyla karşıladığı Çorum heyeti, Filistin’in haklı davasında yanında yer aldıklarını ve çok verimli tarım arazilerine sahip Kalkilya’nın etrafına İsrail tarafından örülen ayrım duvarının bir an evvel kaldırılması gerektiğini ifade etti.


KALKİLYA VALİLİĞİ'NDE TÖREN
Kalkilya Valisi Rafii Revacibe, Belediye Başkan Vekili MunzerNazzal, El Kudüs Üniversitesi Rektörü Dr. Atiyye Misleh, Kalkilya Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ve şehrin çok sayıda ileri geleninin yer aldığı imza töreni Kalkilya Valilik binasında gerçekleştirildi.

Etiketler
Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.