Tarih: Ocak 23, 2023

SAHALARIN YIKILMAMASI İÇİN DİRENİYORLAR

Çorumspor ve birçok liglerde boy göstererek ilimizi temsil eden şimdilerin antrenörleri, Çorum futbolunun kalbi olarak adlandırılan 1 ve 2 No’lu sentetik sahaların yıkılıp yerine park yapılmasını protesto etti.

Dr.Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu’nun tribünlerinin yıkılmasının ardından gözler 1 ve 2 No’lu Sentetik sahalara çevrilmişti. Geçtiğimiz hafta saha çevresindeki ek binaların yıkımına başlayan Çorum Belediyesi’nin bu hafta içi de sahaların yıkımına başlayacağı öğrenildi.

Söz konusu yıkım öncesi Çorumspor’un eski futbolcularından Salih Öztürk, Kenan Aşkan, Vedat Aşkan, Nedim Köseoğlu, Yaşar Kabakçı ve Buğra Erdoğan ortak bir basın açıklaması yaptılar. Dün saat 11.00’de 1 No’lu Sentetik Saha’da gerçekleşen eyleme, eski futbolcuların yanı sıra Çorumspor eski Başkanı Tuncay Yılmaz, kulüp temsilcileri, antrenörler ve çok sayıda genç futbolcu katıldı.

‘YÜREKTEN GELEN SESİMİZ YABANA ATILMAMALI’

Eski futbolculardan Buğra Erdoğan, Çorum futbolunun kalbi olan 1 ve 2 No’lu Sentetik sahaların yıkılmasını istemediklerini söyledi. Yapılacak olan Millet Bahçesi içerisine 1 ve 2 No’lu sahalarının eklenmesi gerektiğine de vurgu yapan Erdoğan, “Biz bu sahalarda yetişmiş profesyonel futbolcular ve antrenörleriz. Bu sahalar Çorum’da kardeşliğin simgesi olan alanlardır. Şehrimizde yaşayan siyasi görüşü, mezhebi, dini, dili, ırkı farklı olan kişiler burada futbol kulübü altında buluşup, dost ve kardeş olurlar. Bu kardeşlik dostluk bağları da uzun süre devam eder. Bu sahalarda yetişen çocuklarımız devletine ve milletine her alanda faydalı bireyler olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Bu yüzden sahaların yıkılmasını istemiyoruz. Bu ve birçok maddi manevi sebepten dolayı yapılacak olan Millet Bahçesi’ne 1 ve 2 No’lu Sentetik sahaların eklenmesini istiyoruz. Sahaların yıkılmaması için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Yürekten gelen sesimizin yabana atılmaması gerektiğini söylüyoruz” dedi.

‘BİZ BU SAHALARDA FUTBOLCU OLDUK’

Buğra Erdoğan’ın konuşmasının ardından bir diğer eski Çorumspor’lu futbolcu Nedim Köseoğlu da çağrıda bulundu. Kendisinin ve diğer futbolcu arkadaşlarının da 1 ve 2 No’lu Saha’da yetiştiğine vurgu yapan Köseoğlu, “Biz bu sahalarda büyüdük. Bu sahalarda futbolcu olduk. Bu sahaların verdiği özgüven ile başka illere gidip ilimizi temsil ettik. Vedat Aşkan, Yaşar Kabakçı, Buğra Erdoğan ve Salih Öztürk gibi isimler bu sahalarda yetişti burada futbol oynadı. Bu kardeşlerim gibi yetişecek bir çok genç futbolcumuza olduğu gibi bu sahalara da sahip çıkılması gerekiyor. Bu saha, Yazı Çarşı’nın, Bahabey’in, Ulukavak’ın çocuğunu bir araya getiren bir saha. Rica ediyoruz bu sahalar elimizden alınmasın. Arkamız İtfaiye Parkı, hemen yanımız Yunus Emre ve Adil Candemir Parkı, aşağısı Pir Baba Çamlığı kısacası dört bir yanımız zaten park. Buraya park yapılmasın burası spor alanı olarak kalsın. Burada spor bittiği zaman çocuklarımız mahalle aralarında kötü alışkanlıklar edinecektir. Spor kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı uzak tutar. Spor, sevgi kardeşlik ve dostluktur. Lütfen bu sahaya dokunulmasın” dedi.

‘ÇALIŞMALARA 2 SAHAYI DA EKLEYİN FUTBOL KAZANSIN’

Bir diğer eski futbolcu Yaşar Kabakçı ise, bu sahaların yıkılması durumunda yeni yapılan sahaların yetersiz kalacağını ifade etti.

Belediye’nin Çorum’a çok güzel sahalar kazandırdığını da belirten Kabakçı, “Bu kazandırılan sahaların yanı sıra bu 2 güzide futbol sahamızın da kalmasını istiyoruz. Çünkü, Çorum’un nüfusu arttı. Bu 2 sahayı yıkarsak diğer sahalar yetersiz kalabilir. Kaldı ki, diğer sahalara anne ve babaların malum sebeplerden dolayı çocuklarını göndereceklerini düşünmüyorum. Bu açıdan bakınca futbolun kalbi olan bu 2 sahamıza lütfen dokunmayın. Yaptığınız güzel çalışmaların içine bu 2 sahamızı da ekleyin. Bu sahanın burada olması Çorum futbolunun kazanması demektir. Bu sahalar yıkılırsa Çorum’da futbol kan kaybeder” dedi.

Etiketler
son dakika
Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.