Tarih: Ekim 05, 2022

SPORUN EN’LERİ GECESİ’NDE KENT19 TV’YE ÖDÜL

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Amatör Sporun ‘En’leri gecesinde 2021-2022 sezonunun ‘En’lerine ödülleri verildi. Anitta Otel’de düzenlenen ödül töreninde Kent19 TV Kent’te Spor programı da ödül aldı. Kent’te Spor programımıza ‘En İyi Spor Programı’ ödülü verildi. Ayrıca ASKF Genel Başkanlığı yapan Kent19 TV İmtiyaz Sahibi Halil İbrahim Kaya'ya da hizmetleri için ödül verildi.

Her hafta yaptığı yayınlarla şehrin gerek profesyonel gerek amatör sporlarına katkı vermeyi amaçlayan Kent’te Spor programı adına ödülü program moderatörümüz Yusuf İslam Kaya, TFF Tahkim Kurulu Üyesi ve Satranç Federasyonu Başkanvekili Fatih Maden’in elinden aldı.

YILIN EN’LERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF) 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve 3-9 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası etkinliklerinde bu yıl bir ilke imza atıldı. Etkinlikler kapsamında ASKF tarafından Amatör Sporda Yılın “En’leri gecesi” düzenlendi. Anitta Otel’de düzenlenen geceye, Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyesi ve Santanç Federasyonu Başkan Vekili Başkanı Fatih Maden, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, ASKF Başkanı Ferhaty Arıcı, Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Rıfat Ceylan, ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, antrenörler ve kulüp temsilcileri katıldı.

Protokol konuşmaları ile başlayan Yılın ‘En’leri gecesinde daha sonra ödüller verildi. 2021-2022 amatör sezonunda yılın ilk ödülü amatör spora destek veren iş adamlarından Ali Dursun, Selahattin Karakaş ve Muammer Gayretli’ye verildi. Törende, yılın futbol takımı ödülü Osmancık Belediyespor’a, yılın spor kulübü ödülü Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü voleybol takımına, yılın spor muhabiri ödülü Çorum Haber Gazetesi spor muhabiri Rıfat Kara’ya, yılın futbol antrenörü ödülü Hüseyin Eğer’e, yılın spor emektarı ödülü Ali Haydar Teke’ye, amatör sporda 25 yıl ödülü Yusuf Aydemir’e, amatör spora destek veren yılın gazete ödülü Çorum Haber’e ve Hakimiyet Gazetesi’ne, yılın en iyi spor televizyon program ödülü Çorum Web Tv Sporun Merkezi ve Kent 19 TV Kent’te Spor programına, yılın sporcuları ödülleri ise dünya şampiyonu Merve Peker’e, dünya üçüncüsü Eren Uzun’a ve dünya üçüncüsü M.Akif Sönmez’e, onur ödülü eski ASKF Başkanları Kent19 TV İmtiyaz Sahibi Halil İbrahim Kaya, Gazi Alıç ve Sefer Kurtaran’a, yılın hakemleri ödülü Yüksel Basar’a, M.Samet Ünal’a ve Mustafa Özdemir’e, yılın Fair-Play ödülü Çorum FK Akademi Ligi sporcusu Okan Kendirci’ye verildi.

Ödül töreninin ardından verilen kokteyl ile Yılın ‘En’leri gecesi sona erdi.

Etiketler
son dakika
Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız. Üye değilseniz lütfen kaydolunuz.